czwartek, 15 maja 2014

Czy warto olejować włosy?

Chyba tego nikt kwestionować nie będzie :) Nie wiem jak to było w Waszych przypadkach, ale u mnie regularne olejowanie włosów przyniosło zbawienne efekty. Włosy nabrały witalności i blasku oraz stały się bardziej odporne na urazy mechaniczne. Ich stan znacznie się poprawił. Dodatkowo olejowanie skalpu w znacznym stopniu zagęściło moje włosy. Na efekty trzeba było trochę czekać niestety. Naprawdę dobrej kondycji włosy nabrały po 3 miesiącach regularnego olejowania.

Jestem bardzo zadowolona z tego jak się moje włosy prezentują. Z olejeowania nie zrezygnowałam, ale zaczęłam się zastanawiać, czy w takim razie moje włosy go jeszcze potrzebują, skoro  są w takim stanie jaki chciałam osiągnąć. Wpadłam na pewien pomysł. A mianowicie przestałam olejować grzywkę.Przez okres 5
tygodni grzywka nie otrzymała ani kropli oleju (z maseczek nie zrezygnowałam, poniższe zdjęcia to efekt braku olejowania).

Muszę przyznać, że efekt był tragiczny. Oto zdjęcia:


Nie są one najlepszej jakości, ale widać na nich jak bardzo włosy są suche, matowe, pozbawione witalności, jednym słowem okropne. Wyglądają jakby zostały przeproteinowane. 

Dla pewności przesyłam zdjęcia włosów na długości, abyście miały pewność, że w tak opłakanym stanie prezentowała się tylko grzywka.


Mam nadzieję, że ten post zachęci Was do tego, aby z olejowania nie rezygnować. A jeśli nie widzicie efektów, nie poddajcie się, na pewno się pojawią :) 

9 komentarzy:

 1. myślę, że olejować warto i to najlepiej jeszcze naturalnymi olejkami:) ja używam alterry ale doraźnie czyli nie częściej niż raz w miesiącu i mi wystarczy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moje włosy są baaardzo wymagające, olejowanie bardzo poprawiło ich kondycję. Wiem, że gdybym olejowania zaprzestała, mialabym siano na glowie :D

   Usuń
 2. nigdy nie olejowałam ale się nad tym zastanawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. olejowanie jest świetne, ale wolę kremowanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kremowania nigdy nie stosowałam, muszę się przyznać :)

   Usuń
 4. Olejować zdecydowanie warto, ale nie można nastawiać się na spektakularne efekty po jednorazowym użyciu oleju. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w 100%, potrzeba miesięcy, aby zobaczyć jakiekolwiek efekty. W drugą stronę już działa to gorzej, w moim przypadku miesiąc bez olejowania poskutkował sianem na głowie ;-)

   Usuń
 5. Olejowanie jest dla moich włosów dwojakie - mam cienkie bardzo włosy, więc je obciąża za bardzo, ale z drugiej strony bardzo nawilża, odżywia i dodaje blasku. Nie wiem do końca jaką mam porowatość włosów, więc nie wiem jakiego olejku używać. Na razie jest to oliwa z oliwek, która sprawdza się świetnie, jednak chciałabym spróbować też innych.

  OdpowiedzUsuń